E-T-A ESX10-124-DC24V-6A
ESX10-124-DC24V-6A picture photo
Mfg. Part Number
ESX10-124-DC24V-6A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR SOLID STATE 6A 24VDC
Datasheet Download
ESX10-124-DC24V-6A.pdf
Availability of ESX10-124-DC24V-6A
QUANTITY
ESX10-124-DC24V-6A Order Process
Ship out your order
Specifications of ESX10-124-DC24V-6A
Internal Part NumberEIS-ESX10-124-DC24V-6A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesESX10
Breaker TypeSolid State
Current Rating6A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC24V
Number of Poles1
Actuator TypeSlide Switch
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESX10-124-DC24V-6A
Related LinksESX10-124, ESX10-124-DC24V-6A Datasheet, E-T-A Distributor
ESX10-124-DC24V-6A Details Description
Related parts for ESX10-124-DC24V-6A
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
1X4 EMI HOUSING ASSY 0 DEGREE datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
2 WAY POWER DIVIDER 0 DEG SM-44 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC CLK GEN CRYSTAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf