Panasonic Electronic Components ETQ-P3M2R2YFP
ETQ-P3M2R2YFP picture photo
Mfg. Part Number
ETQ-P3M2R2YFP
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 4.8A 24.8 MOHM
Datasheet Download
ETQ-P3M2R2YFP.pdf
Availability of ETQ-P3M2R2YFP
QUANTITY
ETQ-P3M2R2YFP Order Process
Ship out your order
Specifications of ETQ-P3M2R2YFP
Internal Part NumberEIS-ETQ-P3M2R2YFP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPCC-M0530M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreMetal Composite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating4.8A
Current - Saturation10.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ETQ-P3M2R2YFP
Related LinksETQ-P3, ETQ-P3M2R2YFP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ETQ-P3M2R2YFP Details Description
Related parts for ETQ-P3M2R2YFP
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.2 OHM 5% 300W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW SOD-123 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf