CUI Inc. ETSA200200UDC-P6RP-SZ
ETSA200200UDC-P6RP-SZ picture photo
Mfg. Part Number
ETSA200200UDC-P6RP-SZ
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 40W
Datasheet Download
ETSA200200UDC-P6RP-SZ.pdf
Availability of ETSA200200UDC-P6RP-SZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ETSA200200UDC-P6RP-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ETSA200200UDC-P6RP-SZ
Internal Part NumberEIS-ETSA200200UDC-P6RP-SZ
Standard Package60
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesETSA-UD
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output20V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)40W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.97" L x 1.88" W x 1.11" H (75.5mm x 47.8mm x 28.2mm)
ApprovalscULus, GS
Power (Watts) - Max40W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ETSA200200UDC-P6RP-SZ
Related LinksETSA200200, ETSA200200UDC-P6RP-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
ETSA200200UDC-P6RP-SZ Details Description
Related parts for ETSA200200UDC-P6RP-SZ
FIXED IND 22UH 1.3A 96 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1500A 600VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 83MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1000V 3A SMC datasheet.pdf