Schaffner EMC Inc. EV20-1.0-02-3M9
EV20-1.0-02-3M9 picture photo
Mfg. Part Number
EV20-1.0-02-3M9
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 3.9MH 1A VERT
Datasheet Download
EV20-1.0-02-3M9.pdf
Availability of EV20-1.0-02-3M9
QUANTITY
EV20-1.0-02-3M9 Order Process
Ship out your order
Specifications of EV20-1.0-02-3M9
Internal Part NumberEIS-EV20-1.0-02-3M9
Number of Lines2
Inductance3.9mH
Current1A
DC Resistance (DCR)168 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.630" W (21.00mm x 16.00mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EV20-1.0-02-3M9
Related LinksEV20-1., EV20-1.0-02-3M9 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EV20-1.0-02-3M9 Details Description
Related parts for EV20-1.0-02-3M9
IC ENCORE MCU FLASH 24K 64-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V 0605 datasheet.pdf
HEATSINK 12P PDIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22K OHM 5% 200W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
FREQUENCY DEVIATION RELAY datasheet.pdf
IC TXRX MCU 16KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 12W datasheet.pdf