Linx Technologies EVAL-869-ES
EVAL-869-ES picture photo
Mfg. Part Number
EVAL-869-ES
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT EVAL BASIC 869MHZ ES SERIES
Datasheet Download
EVAL-869-ES.pdf
Availability of EVAL-869-ES
QUANTITY
EVAL-869-ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EVAL-869-ES
Internal Part NumberEIS-EVAL-869-ES
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Reference Design LibraryEVAL-869-ES: 869 MHZ, ES Series Eval Kit
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesES
TypeTransmitter, Receiver
Frequency869MHz
For Use With/Related ProductsLinx OEM Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVAL-869-ES
Related LinksEVAL-, EVAL-869-ES Datasheet, Linx Technologies Distributor
EVAL-869-ES Details Description
Related parts for EVAL-869-ES
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SURGE PROTECTION 1/2" 14 NPT datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 40POS datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M R/A .318 4-40 datasheet.pdf