Hittite (Analog Devices) EVAL01-HMC911LC4B
EVAL01-HMC911LC4B picture photo
Mfg. Part Number
EVAL01-HMC911LC4B
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD HMC911LC4B
Datasheet Download
EVAL01-HMC911LC4B.pdf
Availability of EVAL01-HMC911LC4B
QUANTITY
EVAL01-HMC911LC4B Order Process
Ship out your order
Specifications of EVAL01-HMC911LC4B
Internal Part NumberEIS-EVAL01-HMC911LC4B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTiming, Delay Line
EmbeddedNo
Utilized IC / PartHMC911LC4B
Primary AttributesDifferential Inputs
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVAL01-HMC911LC4B
Related LinksEVAL01-H, EVAL01-HMC911LC4B Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
EVAL01-HMC911LC4B Details Description
Related parts for EVAL01-HMC911LC4B
IGBT 1200V 32A 200W TO220 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 22000 UH 25% datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf