ITT Cannon, LLC EVC-C-15A-600-S-19
EVC-C-15A-600-S-19 picture photo
Mfg. Part Number
EVC-C-15A-600-S-19
Brief Description
CONN COUPLER 15A 240V 19FT CABLE
Datasheet Download
EVC-C-15A-600-S-19.pdf
Availability of EVC-C-15A-600-S-19
QUANTITY
EVC-C-15A-600-S-19 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVC-C-15A-600-S-19
Internal Part NumberEIS-EVC-C-15A-600-S-19
Shielding-
Length19.0' (5.80m)
ColorBlack
Voltage Rating240V, 600V
Current Rating15A
Operating Temperature-40°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVC-C-15A-600-S-19
Related LinksEVC-C-15A, EVC-C-15A-600-S-19 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
EVC-C-15A-600-S-19 Details Description
Related parts for EVC-C-15A-600-S-19
MOSFET N-CH 200V 3.8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 27MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HOUSING GUIDE FRAME 68POS datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
10UF 100V 6,5X18MM 85C 3000H datasheet.pdf