ITT Cannon, LLC EVC-I-75A-600-P-20
EVC-I-75A-600-P-20 picture photo
Mfg. Part Number
EVC-I-75A-600-P-20
Brief Description
CONN INLET 75A 240V 20FT CABLE
Datasheet Download
EVC-I-75A-600-P-20.pdf
Availability of EVC-I-75A-600-P-20
QUANTITY
EVC-I-75A-600-P-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVC-I-75A-600-P-20
Internal Part NumberEIS-EVC-I-75A-600-P-20
Shielding-
Length20.0' (6.10m)
ColorBlack
Voltage Rating240V, 600V
Current Rating75A
Operating Temperature-40°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVC-I-75A-600-P-20
Related LinksEVC-I-75A, EVC-I-75A-600-P-20 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
EVC-I-75A-600-P-20 Details Description
Related parts for EVC-I-75A-600-P-20
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 649 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
762 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf