ITT Cannon, LLC EVC-I-75A-600-P-24
EVC-I-75A-600-P-24 picture photo
Mfg. Part Number
EVC-I-75A-600-P-24
Brief Description
CONN INLET 75A 240V 24FT CABLE
Datasheet Download
EVC-I-75A-600-P-24.pdf
Availability of EVC-I-75A-600-P-24
QUANTITY
EVC-I-75A-600-P-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVC-I-75A-600-P-24
Internal Part NumberEIS-EVC-I-75A-600-P-24
Shielding-
Length24.0' (7.30m)
ColorBlack
Voltage Rating240V, 600V
Current Rating75A
Operating Temperature-40°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVC-I-75A-600-P-24
Related LinksEVC-I-75A, EVC-I-75A-600-P-24 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
EVC-I-75A-600-P-24 Details Description
Related parts for EVC-I-75A-600-P-24
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DL NON-INV 6DSBGA datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A Automotive, Backlight, Lighting 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
SPACER CIRCULAR GEN PURP 0.130" datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 76POS datasheet.pdf