Integrated Device Technology (IDT) EVK-5P1105ALL
EVK-5P1105ALL picture photo
Mfg. Part Number
EVK-5P1105ALL
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD 5P1105 UNIV BUFFER
Datasheet Download
EVK-5P1105ALL.pdf
Availability of EVK-5P1105ALL
QUANTITY
EVK-5P1105ALL Order Process
Ship out your order
Specifications of EVK-5P1105ALL
Internal Part NumberEIS-EVK-5P1105ALL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Software DownloadProgrammable Clock Buffers
Design Resources5P1105 Reference Schematic
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTiming, Clock Buffer
Embedded-
Utilized IC / Part5P1105
Primary Attributes-
Secondary AttributesGraphical User Interface
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVK-5P1105ALL
Related LinksEVK-5P, EVK-5P1105ALL Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
EVK-5P1105ALL Details Description
Related parts for EVK-5P1105ALL
JUMPER-H1505TR/A2015A/X 5" datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 24BIT FET 56-TVSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC LVPECL CROSSPT SW 2X2 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 105MA 3.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN FEMALE HSNG .156 7POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PIN datasheet.pdf