| Internal Part Number | EIS-EVK-TA-TM047NBH01 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Standard Package | 7 | |
| Category | Programmers, Development Systems | |
| Family | Evaluation and Demonstration Boards and Kits | |
| Series | Tianma | |
| Main Purpose | Displays, LCD Touch Screen | |
| Embedded | - | |
| Utilized IC / Part | TM047NBH01 | |
| Primary Attributes | 4.7" 480x272 WQVGA | |
| Secondary Attributes | - | |
| Supplied Contents | Board | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | EVK-TA-TM047NBH01 | |
| Related Links | EVK-TA-T, EVK-TA-TM047NBH01 Datasheet, Amulet Technologies LLC Distributor | |
 | 9T04021A5761CAHF3 | RES SMD 5.76K OHM 1/16W 0402 | datasheet.pdf | |
 | RT0603CRD072K4L | RES SMD 2.4KOHM 0.25% 1/10W 0603 | datasheet.pdf | |
 | HR10A-13R-20PC(73) | CONN HR10A RECEPT 20POS MALE | datasheet.pdf | |
 | A22N-PS14 | FORWARD | datasheet.pdf | |
 | IHSM4825EB561L | FIXED IND 560UH 300MA 3.75 OHM | datasheet.pdf | |
 | VI-B4H-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | datasheet.pdf | |
 | VI-B10-EV | CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W | datasheet.pdf | |
 | RN55C2052DB14 | RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | AFD58-14-19PY-6117-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN | datasheet.pdf | |
| C245S | RELAY SSR SPST 60V 100MA 4SOP | datasheet.pdf | ||