Taiyo Yuden EVK105CH4R7JW-F
EVK105CH4R7JW-F picture photo
Mfg. Part Number
EVK105CH4R7JW-F
Brief Description
CAP CER 4.7PF 16V C0H 0402
Datasheet Download
EVK105CH4R7JW-F.pdf
Availability of EVK105CH4R7JW-F
QUANTITY
EVK105CH4R7JW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EVK105CH4R7JW-F
Internal Part NumberEIS-EVK105CH4R7JW-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.52mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVK105CH4R7JW-F
Related LinksEVK105C, EVK105CH4R7JW-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EVK105CH4R7JW-F Details Description
Related parts for EVK105CH4R7JW-F
BERGSTIK datasheet.pdf
IC SUPPLY/LINE MONITOR 20-PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH CROSS VIDEO 4:1 16SOIC datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 256K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf