Panasonic Electronic Components EVM-3VSX50B15
EVM-3VSX50B15 picture photo
Mfg. Part Number
EVM-3VSX50B15
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD
Datasheet Download
EVM-3VSX50B15.pdf
Availability of EVM-3VSX50B15
QUANTITY
EVM-3VSX50B15 Order Process
Ship out your order
Specifications of EVM-3VSX50B15
Internal Part NumberEIS-EVM-3VSX50B15
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.15W
Tolerance±25%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.136" x 0.122" Face x 0.055" H (3.45mm x 3.10mm x 1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EVM-3VSX50B15
Related LinksEVM-3V, EVM-3VSX50B15 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EVM-3VSX50B15 Details Description
Related parts for EVM-3VSX50B15
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC LINBICMOS DRIVERS/REC 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf