FFF EW07625000J0G
EW07625000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EW07625000J0G
Brief Description
1016 TB SOC WF VERTICAL
Datasheet Download
EW07625000J0G.pdf
Availability of EW07625000J0G
QUANTITY
EW07625000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EW07625000J0G
Internal Part NumberEIS-EW07625000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.400" (10.16mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishGold
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EW07625000J0G
Related LinksEW0762, EW07625000J0G Datasheet, FFF Distributor
EW07625000J0G Details Description
Related parts for EW07625000J0G
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 11.18MM datasheet.pdf
4 PIN HEADER WITH FRICTION LOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES 9K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf