FFF EW09615100J0G
EW09615100J0G picture photo
Mfg. Part Number
EW09615100J0G
Brief Description
1016 TB SOC RA PCB/DOWN
Datasheet Download
EW09615100J0G.pdf
Availability of EW09615100J0G
QUANTITY
EW09615100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EW09615100J0G
Internal Part NumberEIS-EW09615100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.400" (10.16mm)
Header Orientation90°, Right Angle, Under Board
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishGold
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EW09615100J0G
Related LinksEW0961, EW09615100J0G Datasheet, FFF Distributor
EW09615100J0G Details Description
Related parts for EW09615100J0G
OSC XO 30.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STER 192KHZ 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf