FFF EW09615200J0G
EW09615200J0G picture photo
Mfg. Part Number
EW09615200J0G
Brief Description
1016 TB SOCKET RA PCB/UP
Datasheet Download
EW09615200J0G.pdf
Availability of EW09615200J0G
QUANTITY
EW09615200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EW09615200J0G
Internal Part NumberEIS-EW09615200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.400" (10.16mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishGold
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EW09615200J0G
Related LinksEW0961, EW09615200J0G Datasheet, FFF Distributor
EW09615200J0G Details Description
Related parts for EW09615200J0G
DIODE GEN PURP 800V 12A DO203AA datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE FOR ICE2000 datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES SMD 500M OHM 5% 1.5W 4020 datasheet.pdf