Stackpole Electronics Inc. EWT25HDWKIT
EWT25HDWKIT picture photo
Mfg. Part Number
EWT25HDWKIT
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
RES WW HARDWARE KIT 25W
Datasheet Download
EWT25HDWKIT.pdf
Availability of EWT25HDWKIT
QUANTITY
EWT25HDWKIT Order Process
Ship out your order
Specifications of EWT25HDWKIT
Internal Part NumberEIS-EWT25HDWKIT
Standard Package1
Category Resistors
FamilyAccessories
SeriesEWT
Accessory TypeMounting Kit
For Use With/Related ProductsStackpole EWT 25W Resistors
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EWT25HDWKIT
Related LinksEWT25, EWT25HDWKIT Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
EWT25HDWKIT Details Description
Related parts for EWT25HDWKIT
RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN KEYED GUIDE MODULE R/A 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf