Panasonic Electronic Components EXB-14V332JX
EXB-14V332JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-14V332JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 0302
Datasheet Download
EXB-14V332JX.pdf
Availability of EXB-14V332JX
QUANTITY
EXB-14V332JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-14V332JX
Internal Part NumberEIS-EXB-14V332JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0302
Size / Dimension0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-14V332JX
Related LinksEXB-14, EXB-14V332JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-14V332JX Details Description
Related parts for EXB-14V332JX
LOOSE CARD GUIDE datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS VERT .150 GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 34V 22A TDSON-8 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MDP-O 16-A datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf