Panasonic Electronic Components EXB-24V222JX
EXB-24V222JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V222JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V222JX.pdf
Availability of EXB-24V222JX
QUANTITY
EXB-24V222JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V222JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V222JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V222JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V222JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V222JX Details Description
Related parts for EXB-24V222JX
CONN PLUG 5POS W/SOCKETS SOLDER datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 20.07MM datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LCD CTLR/DRIVER UNCASED datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf