Panasonic Electronic Components EXB-24V271JX
EXB-24V271JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V271JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 270 OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V271JX.pdf
Availability of EXB-24V271JX
QUANTITY
EXB-24V271JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V271JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V271JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V271JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V271JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V271JX Details Description
Related parts for EXB-24V271JX
IC MPU/RESET CIRC 4.00V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .35W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
BLACK LOOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 2.5A IPAK datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf