Panasonic Electronic Components EXB-24V331JX
EXB-24V331JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V331JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V331JX.pdf
Availability of EXB-24V331JX
QUANTITY
EXB-24V331JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V331JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V331JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V331JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V331JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V331JX Details Description
Related parts for EXB-24V331JX
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 35 RAIL MNT WM GN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER COAX CBL 5V ECL 8TSSOP datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
JFET N-CH 10MA 30MW USFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HD BNC(F) RG316 IP67 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf