Panasonic Electronic Components EXB-24V333JX
EXB-24V333JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V333JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 33K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V333JX.pdf
Availability of EXB-24V333JX
QUANTITY
EXB-24V333JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V333JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V333JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V333JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V333JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V333JX Details Description
Related parts for EXB-24V333JX
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 12V OUT SIP7 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 256FBGA datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC RF VALUE LINE TXRX 20QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
WHC-54 HOT BLOW TIP 71-01-50 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf