Panasonic Electronic Components EXB-24V514JX
EXB-24V514JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V514JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V514JX.pdf
Availability of EXB-24V514JX
QUANTITY
EXB-24V514JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V514JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V514JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V514JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V514JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V514JX Details Description
Related parts for EXB-24V514JX
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 25.0V 100A datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL .100 STR datasheet.pdf