Panasonic Electronic Components EXB-24V563JX
EXB-24V563JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V563JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 56K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V563JX.pdf
Availability of EXB-24V563JX
QUANTITY
EXB-24V563JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V563JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V563JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V563JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V563JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V563JX Details Description
Related parts for EXB-24V563JX
LED YELLOW CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
3V LITHIUM BATTERY CR2032 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .38" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf