Panasonic Electronic Components EXB-24V820JX
EXB-24V820JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V820JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 82 OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V820JX.pdf
Availability of EXB-24V820JX
QUANTITY
EXB-24V820JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V820JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V820JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V820JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V820JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V820JX Details Description
Related parts for EXB-24V820JX
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf