Panasonic Electronic Components EXB-28V242JX
EXB-28V242JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V242JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V242JX.pdf
Availability of EXB-28V242JX
QUANTITY
EXB-28V242JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V242JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V242JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V242JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V242JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V242JX Details Description
Related parts for EXB-28V242JX
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
CABLE ASSY RCPT 9POS 2ROW 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.7A 19.5 MOHM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-0-3570A-05000C-05000C datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf