Panasonic Electronic Components EXB-28V301JX
EXB-28V301JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V301JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V301JX.pdf
Availability of EXB-28V301JX
QUANTITY
EXB-28V301JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V301JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V301JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V301JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V301JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V301JX Details Description
Related parts for EXB-28V301JX
PANEL FRONT 19X17.5X0.5" GREY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 148-155MHZ KR datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
SBC PICO 1.6GHZ N2600 2GB BUNDLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1W MELF datasheet.pdf
TV 29C 29#16 PIN RECP datasheet.pdf
150UF 100V 10X20 datasheet.pdf