Panasonic Electronic Components EXB-28V301JX
EXB-28V301JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V301JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V301JX.pdf
Availability of EXB-28V301JX
QUANTITY
EXB-28V301JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V301JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V301JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V301JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V301JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V301JX Details Description
Related parts for EXB-28V301JX
MOSFET N-CH 30V 64A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
RES SMD 97.6OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG WHT 1000' datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 50A TO252 datasheet.pdf
EXT CABLE 24V 2M 4 WAY SPLIT datasheet.pdf
OPTO SENSOR FSH 5MM L/D-ON NPN datasheet.pdf
RES 51.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096MS-3 0C1-1-V2 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf