Panasonic Electronic Components EXB-28V3R0JX
EXB-28V3R0JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V3R0JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V3R0JX.pdf
Availability of EXB-28V3R0JX
QUANTITY
EXB-28V3R0JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V3R0JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V3R0JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V3R0JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V3R0JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V3R0JX Details Description
Related parts for EXB-28V3R0JX
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAS SYSTEM 16BIT 40-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
DDR3 4GB SODIMM datasheet.pdf
FIRTREE W/TIE 15"LONG BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C SLVR datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
IC MOD REG CVCC 36V 5A 81BGA datasheet.pdf