Panasonic Electronic Components EXB-28V4R3JX
EXB-28V4R3JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V4R3JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V4R3JX.pdf
Availability of EXB-28V4R3JX
QUANTITY
EXB-28V4R3JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V4R3JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V4R3JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V4R3JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V4R3JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V4R3JX Details Description
Related parts for EXB-28V4R3JX
FIXED IND 18UH 1.32A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 32.5A 1.3 MOHM datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FIBER OPTIC RECEIVER datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SC59 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf