Panasonic Electronic Components EXB-2HV202JV
EXB-2HV202JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV202JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV202JV.pdf
Availability of EXB-2HV202JV
QUANTITY
EXB-2HV202JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV202JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV202JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV202JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV202JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV202JV Details Description
Related parts for EXB-2HV202JV
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 16SSOP datasheet.pdf
IC TIRE PRESSURE SENSOR DSOSP-14 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 53A TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf