Panasonic Electronic Components EXB-2HV244JV
EXB-2HV244JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV244JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 240K OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV244JV.pdf
Availability of EXB-2HV244JV
QUANTITY
EXB-2HV244JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV244JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV244JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV244JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV244JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV244JV Details Description
Related parts for EXB-2HV244JV
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 110A DO203 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
SUBRACK HORIZ EMC SS GSKT 10 PCS datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN ZL88621H datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf