Panasonic Electronic Components EXB-2HV430JV
EXB-2HV430JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV430JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 43 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV430JV.pdf
Availability of EXB-2HV430JV
QUANTITY
EXB-2HV430JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV430JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV430JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV430JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV430JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV430JV Details Description
Related parts for EXB-2HV430JV
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD323 datasheet.pdf
IC RCVR RS232 QUAD 120KBPS14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 200KSPS 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.7A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SSL POKE IN CONTACT 1POS datasheet.pdf
SENSOR TEMP 65C 6W MAKE datasheet.pdf