Panasonic Electronic Components EXB-2HV431JV
EXB-2HV431JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV431JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV431JV.pdf
Availability of EXB-2HV431JV
QUANTITY
EXB-2HV431JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV431JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV431JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV431JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV431JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV431JV Details Description
Related parts for EXB-2HV431JV
BOX ALUM UNPAINTED 2.07"LX1.5"W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
4788 BACKPLANE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 200MA 5V datasheet.pdf
TIE HOLDER ADH 1X1" datasheet.pdf
OSC MEMS 4.9152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9K OHM 1% 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf