Panasonic Electronic Components EXB-2HV750JV
EXB-2HV750JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV750JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV750JV.pdf
Availability of EXB-2HV750JV
QUANTITY
EXB-2HV750JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV750JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV750JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV750JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV750JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV750JV Details Description
Related parts for EXB-2HV750JV
CONN FIBER PLUG SMPLX 1000UM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/CLR 7.35"L X 5.79"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 305 OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3.5K OHM 12W datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V CH 0402 datasheet.pdf