Panasonic Electronic Components EXB-2HV8R2JV
EXB-2HV8R2JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-2HV8R2JV
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 8.2 OHM 1506
Datasheet Download
EXB-2HV8R2JV.pdf
Availability of EXB-2HV8R2JV
QUANTITY
EXB-2HV8R2JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-2HV8R2JV
Internal Part NumberEIS-EXB-2HV8R2JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-2HV8R2JV
Related LinksEXB-2H, EXB-2HV8R2JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-2HV8R2JV Details Description
Related parts for EXB-2HV8R2JV
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT EVAL ICD2 W/DSPICDEM datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
KIT PROPELLER DIP PLUS datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 80POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf