Panasonic Electronic Components EXB-34V123JV
EXB-34V123JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V123JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 12K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V123JV.pdf
Availability of EXB-34V123JV
QUANTITY
EXB-34V123JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V123JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V123JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V123JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V123JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V123JV Details Description
Related parts for EXB-34V123JV
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/X datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FILTER LINE RFI FLANGE 10 AMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 69MM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf