Panasonic Electronic Components EXB-34V362JV
EXB-34V362JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V362JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V362JV.pdf
Availability of EXB-34V362JV
QUANTITY
EXB-34V362JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V362JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V362JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V362JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V362JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V362JV Details Description
Related parts for EXB-34V362JV
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,RED,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf