Panasonic Electronic Components EXB-34V3R9JV
EXB-34V3R9JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V3R9JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.9 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V3R9JV.pdf
Availability of EXB-34V3R9JV
QUANTITY
EXB-34V3R9JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V3R9JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V3R9JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V3R9JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V3R9JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V3R9JV Details Description
Related parts for EXB-34V3R9JV
RES ARRAY 15 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN COVER FOR BARRIER STRIP datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 2.6A 133 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
LCD TFT 2.7" 400X240 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.36UF RADIAL datasheet.pdf