Panasonic Electronic Components EXB-34V433JV
EXB-34V433JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V433JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 43K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V433JV.pdf
Availability of EXB-34V433JV
QUANTITY
EXB-34V433JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V433JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V433JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V433JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V433JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V433JV Details Description
Related parts for EXB-34V433JV
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
C/A 62.5125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf