Panasonic Electronic Components EXB-34V512JV
EXB-34V512JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V512JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 5.1K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V512JV.pdf
Availability of EXB-34V512JV
QUANTITY
EXB-34V512JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V512JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V512JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V512JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V512JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V512JV Details Description
Related parts for EXB-34V512JV
CONN RECEPT 2POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ANVIL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf