Panasonic Electronic Components EXB-34V564JV
EXB-34V564JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V564JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V564JV.pdf
Availability of EXB-34V564JV
QUANTITY
EXB-34V564JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V564JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V564JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V564JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V564JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V564JV Details Description
Related parts for EXB-34V564JV
RES SMD 274K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER SGL PHASE EXTER POWER 12A datasheet.pdf
MOD PWR INLET W/SW PCB 2.5-3 PNL datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DSUB CRIMP 9 PIN datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 23 SILVER datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 20A datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 7 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FIXED INDUCT 15UH 5MA 800 MOHM datasheet.pdf