Panasonic Electronic Components EXB-34V6R8JV
EXB-34V6R8JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V6R8JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 6.8 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V6R8JV.pdf
Availability of EXB-34V6R8JV
QUANTITY
EXB-34V6R8JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V6R8JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V6R8JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V6R8JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V6R8JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V6R8JV Details Description
Related parts for EXB-34V6R8JV
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC10S/AE10M/HKC10S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 3A 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.2KOHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf