Panasonic Electronic Components EXB-A10P101J
EXB-A10P101J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-A10P101J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512
Datasheet Download
EXB-A10P101J.pdf
Availability of EXB-A10P101J
QUANTITY
EXB-A10P101J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-A10P101J
Internal Part NumberEIS-EXB-A10P101J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-A10P101J
Related LinksEXB-A1, EXB-A10P101J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-A10P101J Details Description
Related parts for EXB-A10P101J
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SOCKET W/BLADE TERMINALS datasheet.pdf
CAP ALUM 88UF 165V QC TERM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf