Panasonic Electronic Components EXB-D10C154J
EXB-D10C154J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C154J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C154J.pdf
Availability of EXB-D10C154J
QUANTITY
EXB-D10C154J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C154J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C154J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C154J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C154J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C154J Details Description
Related parts for EXB-D10C154J
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf