Panasonic Electronic Components EXB-D10C221J
EXB-D10C221J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C221J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C221J.pdf
Availability of EXB-D10C221J
QUANTITY
EXB-D10C221J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C221J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C221J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C221J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C221J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C221J Details Description
Related parts for EXB-D10C221J
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SIDACTOR BI 320V 250A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
LICENSE PCI MAST/TARG 32B EC/ECP datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.310. FOR 10LV datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf