Panasonic Electronic Components EXB-D10C331J
EXB-D10C331J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C331J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C331J.pdf
Availability of EXB-D10C331J
QUANTITY
EXB-D10C331J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C331J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C331J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C331J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C331J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C331J Details Description
Related parts for EXB-D10C331J
RES SMD 91K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
RESISTOR 91 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
LEFT-OFF-RIGHT datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM datasheet.pdf