Panasonic Electronic Components EXB-D10C474J
EXB-D10C474J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C474J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C474J.pdf
Availability of EXB-D10C474J
QUANTITY
EXB-D10C474J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C474J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C474J
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C474J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C474J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C474J Details Description
Related parts for EXB-D10C474J
CONN HEADER 14POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 34POS M-M 6" datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 0605 datasheet.pdf
CONN PLUG 22 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #3/8 50PC datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 2000G datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
JT 56C 48#20 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Precision Low Power 2.048 V SOT-23 Voltage Reference IC datasheet.pdf