Panasonic Electronic Components EXB-D10C563J
EXB-D10C563J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C563J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C563J.pdf
Availability of EXB-D10C563J
QUANTITY
EXB-D10C563J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C563J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C563J
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C563J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C563J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C563J Details Description
Related parts for EXB-D10C563J
SWITCH BASIC SPDT PCB 5A PCB datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 18KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 220W datasheet.pdf