Panasonic Electronic Components EXB-D10C821J
EXB-D10C821J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C821J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C821J.pdf
Availability of EXB-D10C821J
QUANTITY
EXB-D10C821J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C821J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C821J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C821J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C821J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C821J Details Description
Related parts for EXB-D10C821J
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf